O projektu
Developerský projekt Harrachovský palác v sobě spojuje nově rekonstruovanou historickou budovu s moderní dostavbou ve vnitrobloku. Tak vznikl rozsáhlý komplex s obchodními plochami v přízemí, dvěma patry kanceláří, byty v nejvyšším poschodí a moderním parkovacím systémem.
Lokalita
Objekt se nachází v Jindřišské ulici č.939-II/20, v Praze 1- Novém Městě. Jindřišská ulice leží v těsné blízkosti Václavského náměstí. V blízkosti objektu naleznete širokou škálu restaurací, obchodů, kanceláří a hotelů, stejně tak i služeb, jako jsou lékárny, ordinace, pošta či banky. Vynikající dostupnost místa zajišťují tramvaje, metro a blízkost vlakového nádraží a pražské magistrály.
Developer
Společnost HERITAGE REAL ESTATES je developerem s portfoliem rezidenčních i komerčních objektů. V současné době realizuje 6 projektů v centrech českých a moravských měst.
Historie

Harrachovský palác, zvaný též Goldbergovský dům, je barokní městská budova v Praze 1. Stojí v památkově chráněném území UNESCO a je registrovanou kulturní památkou. Na místě dnešního palácového objektu stály v době výstavby Nového Města dva domy, které nechal vystavět velmistr řádu Křížovníků. Tyto domy byly v roce 1380 drženy osadníky Benešem Zedníkem a Benešem Kurařem, v dalších letech se majitelé domů několikrát změnili. Na počátku 16. století byly domy spojeny v jeden majetkový celek pekaře a koláčníka Jana Hnáta. V roce 1532, po majitelově smrti, byly domy rozděleny mezi dědice. V roce 1762 byl dům přestavěn a opraven, když byl za pruského obležení poničen dělostřelbou.

V roce 1764 byl za majitele Jiřího Tobiáše von Goldberga opětovně spojen. Došlo ke stavebním úpravám, přikoupení sousedního domu a jejich spojení. Stavební úpravy byly navrženy stavitelem Antonínem Schmidtem.

V roce 1856 dům koupil hrabě František Arnošt Harrach zu Rohan. Ten k objektu přikoupil pruh zahrady a provedl stavení změny. Dědicové hraběte Harracha prodali objekt v roce 1921 českému státu, který jej převedl na Národní banku a posléze do majetku podniku Obuv Praha. V roce 1991 byl objekt prodán v souvislosti s restitučním řízením společnosti Baťa.

V roce 2014 společnost Baťa zakládá developerskou společnost HERITAGE REAL ESTATES, která zahájila v únoru 2015 rozsáhlou rekonstrukci celého objektu podle projektu architektonického ateliéru AV 19.

Pronájem

V současné době nemáme žádné volné prostory k pronájmu.